تعرفه موشن گرافیک چگونه محاسبه می شود؟

موشن گرافیک

زمانیکه از تعرفه موشن گرافیک زیبا و با کیفیت باخبر می شوند تعجب می کنند. در این مقاله می خواهیم نحوه محاسبه طراحی یک موشن گرافیک را بررسی کنیم. این سؤالات پیش می آید که قیمت موشن گرافیک چقدر می شود؟ برچه اساسی محاسبه خواهد شد؟. چرا قیمت شرکت ها متفاوت است؟ آیا اصول خاصی جهت تعرفه های ساخت موشن گرافیک وجود دارد؟. پاسخ تمام سؤالات را در این مقاله خواهید یافت.

نیازمندیهای ساخت موشن گرافیک

اصطلاح موشن گرافیک, گرافیک متحرک است و مهمترین ابزار در تبلیغات رسانه ای می باشد. اگر می خواهید در مورد موشن گرافیک و تأثیرات آن در رسانه آشنا شوید. مقالات موشن گرافیک و اهمیت موشن گرافیک در رسانه را مطالعه نمایید. موشن گرافیک معمولاً شبیه انیمیشن است اما تفاوت زیادی دارد. موشن گرافیک یک ویدیو کوتاه است که با حرکت نشانه های گرافیکی توسط نرم افزارهای گرافیکی ساخته می شود. در نتیجه جهت ساخت موشن گرافیک. علاوه بر سناریو و ایده های جذاب تسلط به نرم افزارهای ساخت موشن گرافیک الزامی می باشد.

فهرست نیازمندی ها

با توجه به تعریف بالا می توان گفت. فهرست نیازمندی ها جهت ساخت موشن گرافیک به شرح زیر می باشد.

داشتن ذهن باز و خلاق برای ایده پردازی.

تسلط به نرم افزار های گرافیکی.

داشتن تجربه در استفاده از سبک های متفاوت.

تجهیزات فیلمبرداری,عکاسی و ضبط صدا.

با توجه به موارد گفته شده اکنون می توان به نحوه تعرفه موشن گرافیک پرداخت.

موشن گرافیک
شکل 1- ملزومات موشن گرافیک

سبک های موشن گرافیک

موشن گرافیک انواع مختلف دارند که هر کدام دارای ویژگی های خاص خود هستند. طراح موشن گرافیک باید تجربه کافی در استفاده از سبک های طراحی را داشته باشد. بنابراین با توجه به سبک های متفاوت که وجود دارد نیاز به تجهیزات مانند دوربین و استودیو ضبط صدا دارید.

تعرفه موشن گرافیک به چه عواملی بستگی دارد؟

قبل از بررسی باید بدانید که طراحی موشن گرافیک مراحل مختلف دارد. زمانیکه یک پروژه توسط کارفرما مطرح می شود تا زمان ساخت و تحویل پروژه. به دست شرکت های طراحی موشن گرافیک مراحل زیادی طی می شود. که هرکدام شامل هزینه هایی می باشد.

تعرفه موشن گرافیک بستگی به نوع و اهداف پروژه دارد. هدف های مختلفی جهت طراحی موشن گرافیک وجود دارد. هدف تبلیغات,اطلاع دهنده,جشنواره یا هر چیز دیگری می تواند باشد. نوع و اهداف یک پروژه همگی بر روی قیمت موشن گرافیک اثر گذار است. به عنوان مثال ممکن است پروژه به موضوع کار و سبک آن نیاز به narrator داشته باشد. تعرفه موشن گرافیک همراه با گوینده بیشتر خواهد بود. در نتیجه قیمت موشن گرافیک به عواملی مانند: گویندگی,دوبعدی یا سه بعدی بودن موشن گرافیک,زمان و نوع سناریو بستگی دارد.

فهرست عوامل تأثیرگذار در تعرفه موشن گرافیک

با توجه به مباحث گفته شده می توان دریافت. که قیمت موشن گرافیک به دلایل زیادی مربوط می باشد که بطور مختصر در زیر آمده است.

  • تجهیزات استفاده شده درپروژه.
  • استفاده از موزیک اختصاصی یا گویندگی در موشن گرافیک.
  • نوع پروژه و سناریویی که مدنظر کارفرما می باشد.
  • زمان مورد نیز جهت ساخت پروژه.

با توجه به موارد گفته شده در بالا جهت ساخت موشن گرافیک باید گفت. که زمان مربوط به اجرای تمام مراحل طراحی از ایده تا اجرا می باشد.

محاسبه قیمت موشن گرافیک

در اینجا این سؤال پیش می آید که قیمت طراحی موشن گرافیک با توجه. به در نظر گرفتن تمامی مسائل چگونه محاسبه خواهد شد؟. چنانچه پاسخ این سؤال از نظر تئوری کمی سخت و پیچیده است. اما از نظر عملی می توان گفت ثانیه ای می باشد.

قیمت موشن گرافیک با در نظر گرفتن تمام حواشی کار به صورت ثانیه ای محاسبه می شود. و به مشتری قیمت پیشنهادی داده می شود. این محاسبه معمولاً بعد از اولین جلسه مشاوره بین مجری و کارفرما و لحاظ کردن تمام نیازهای کارفرما انجام می شود. تمام مواردی که در بالا گفته شده لحاظ می شود و در محاسبه قیمت تخمین زده می شود.

تعرفه موشن گرافیک

باتوجه به توضیحاتی که تا حالا در این مقاله داده شد. دلایل زیادی در محاسبه قیمت موشن گرافیک وجود دارد که بستگی به هر پروژه می تواند تغییر کند. در نتیجه معمولاً نمی توان تعرفه مشخصی برای آن در نظر گرفت. بنابراین انجمن صنفی طراحان ایران اقدام به قیمت گذاری طراحی موشن گرافیک کرده است. باید در نظر گرفت که این قیمت ها ثابت نمی ماند. باتوجه به شرایط موجود انجمن صنفی. تعرفه های سال 99 را هنوز اعلام نکرده و براساس سال 98 محاسبه می شود.

ساخت موشن گرافیک معمولاً کمتر از 60 ثانیه می باشند. با توجه به این سفارش موشن گرافیک و نحوه قیمت ها با ما تماس بگیرید. واقعیت قیمت اینطور می باشد که نباید از قیمت گذاری سلیقه ای و منطق بعضی از شرکت ها بگذریم. با این کار سطح کیفی کار به صورت نزولی خواهد شد. درحالیکه کمتر کسی به تعرفه های مشخص شده انجمن صنفی توجه دارد. در هر صورت شما باید با توجه به نیاز و بودجه ای که برای این کار در نظر دارید. به دنبال شرکتی باشید که برحسب کیفیت کار خود و براساس تعرفه نظام صنفی. اقدام به قیمت گذاری برای ساخت موشن گرافیک بکند. دراین صورت هزینه ای که جهت کار پرداخت می کنید ارزش آن را خواهد داشت.

نحوه کار موشن گرافیک حرفه ای

یک موشن گرافیک 60 ثانیه ای در خارج از ایران.در ایران بعضی شرکت ها قیمت کمتری دارند طراح همان مقدار که میزان بودجه شما می باشد. همان اندازه هم زمان و انرژی خواهد گذاشت. طراحان موشن گرافیک در خارج از ایران روزانه صدها هزار دلار درآمد دارند. یک تیم خلاق موشن گرافیک شامل نویسنده,تصویر ساز,گوینده,انیماتور و صداگذار می باشند تا یک ویدیو ساخته شود. در نتیجه این کار مدیر پروژه و مدیر مالی ساعت ها زمان. جهت تماس و ارتباط با مشتری و تیم خواهند گذاشت تا پروژه را به اتمام برسانند. معمولاً بین 7 الی 10 هفته طول می کشد تا یک موشن 60 ثانیه ای با کیفیت تولید شود. اگر حداقل زمان را درنظر بگیریم. 8 ساعت مفید در روز *6 روز کار در هفته * 7 هفته = 336 ساعت زمان. جهت تولید یک ویدیو 60 ثانیه ای با کیفیت.

موشن گرافیک
شکل 2- محاسبه موشن گرافیک
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا