10 مورد از نرم افزار های ساخت موشن گرافیک کدام اند؟

ساخت موشن گرافیک

اهمیت بالای ساخت موشن گرافیک با توجه به جذابیت تأثیر سریع آن در ذهن مخاطب باعث می شود. که این روش یکی از روش های تبلیغاتی محسوب شود. نمونه های آن را امروزه در شبکه های مجازی و وب سایت ها مشاهده کرد. با توجه به نوع سفارش موشن گرافیک نرم افزار های آن متفاوت می باشد.

یک ویدیو که ثمره تدوین و ترکیب موشن رئال و المان های گرافیکی است. بسیار متفاوت تر از یک ویدیویی می باشد که بر پایه نرم افزار های کامپیوتری است. نرم افزار های ساخت موشن گرافیک متناهی به یک مورد نیست. و با توجه به عوامل مختلف دسته بندی های متفاوتی دسته بندی می شود. بهترین نرم افزار های ساخت موشن گرافیک در ساخت تبلیغات کاربرد دارد.

تأثیرگذارترین روش جهت طراحی موشن گرافیک ویدیو تبلیغاتی می باشد. در مقایسه با ساخت تبلیغات معمولی این ویدیو ها مخاطب بیشتری را جذب می کند. و در بازاریابی ویروسی موفق عمل خواهد کرد.

در اکثر زمان منظور از نرم افزار موشن گرافیک نرم افزاری می باشد. که می توان با آن یک موشن گرافیک را بطور کامل با آن اجرا کرد. اما این به معنی بی نیازی به نرم افزارهای دیگر طراحی موشن گرافیک نیست.

بهترین نرم افزار های ساخت موشن گرافیک

در این مقاله ما قصد داریم نرم افزار های طراحی و ساخت موشن گرافیک را به شما معرفی کنیم . در سراسر اینترنت دانلود نرم افزار ها وجود دارد. همچنین آموزش های رایگان و همینطور دوره های تخصصی ارائه می شود. به وسیله آموزش و یادگیری این نرم افزارها می توان هرچه در ذهن خود دارید را پیاده سازی کنید. اگر بخواهیم در زمان ساخت یک تیزر تبلیغات عادی را با یک موشن گرافیک مقایسه کنیم. هیچ محدودیتی در دنیای موشن گرافیک وجود نخواهد داشت.

1.     نرم افزار فتوشاپ

امروزه تصاویری که مشاهده می کنید اکثراً با فتوشاپ ایجاد شده است. فتوشاپ به عنوان یک نرم افزار خلاق و یکپارچه قابلیت های زیادی برای تغییر تصاویر دارد. از طرفی که موشن گرافیک پر از تصاویر متفاوت است. یکی از نرم افزار های لازم جهت ساخت موشن گرافیک فتوشاپ می باشد. فتوشاپ در اصل جهت ویرایش تصاویر ایجاد شده است. اما با توجه به قابلیت های زیادی که دارد می تواند نیاز طراحان موشن گرافیک را برطرف کند. قطعاً باید به نرم افزار فتوشاپ مسلط باشید. با استفاده از فتوشاپ می توان تصاویری که در طراحی موشن گرافیک میخواهیم از آن ها استفاده کنیم. ویرایش و متناسب با فضای موشن گرافیک آن ها را تغییر دهیم.

موضوعاتی که یک طراح موشن گرافیک در فتوشاپ از آن می تواند استفاده کند شامل موارد زیر می باشد.

  • ساخت مت پینگ.
  • ساخت تکسچر و ایجاد تغییرات.
  • ساخت گیف.
  • ساخت طرح انیمیشن.
  • ساخت تصاویر روتوسکوپ.
  • و بیش از 100 عنوان دیگر در موشن گرافیک.

به عنوان یک طراح موشن گرافیک استفاده از نرم افزار فتوشاپ بیشترین ارزش را نسبت. به سایر نرم افزار های ویرایش تصاویر دارد. به دلیل اینکه محصولات Adobe با استفاده از Adobe Creatvie Cloud می تواند به راحتی فایل های بصورت رایگان. ذخیره کرده و در نرم افزار مانند افتر افکت استفاده کرد.

ساخت موشن گرافیک
شکل 1-فتوشاپ

2.نرم افزار افتر افکت

یکی از مهمترین نرم افزار های طراحی موشن گرافیک After Effects می باشد. برای متحرک سازی طرح ها می توان از نرم افزار های دیگری هم استفاده کرد. اما هیچ برنامه چند منظوره ای مانند افترافکت برای متحرک سازی طرح های موشن گرافیک وجود ندارد. افترافکت یک نرم افزار  انیمیشن سازی است. با این نرم افزار تقریبا می توان انیمیشنی که قصد ساخت آن را دارید را بسازید. البته اگر انیمیشن هایی که سه بعدی نباشد. بعد از اینکه تمام عناصر را داخل فتوشاپ و ایلوستریتور طراحی  کردید. با این نرم افزار انیمیشن سازی را می توان انجام داد.

افترافکت شامل صدها قابلیت است که می توان کامل ترین نرم افزار برای طراحی موشن گرافیک نام برد. که شامل مواردی از جمله مرورگر افترافکت,تایم لاین و پنل کامپوزیشن است.

3.نرم افزار ایلاستریتور 

ایلاستریتور مشابه فتوشاپ اما عملکرد آن با فتوشاپ متمایز است. فتوشاپ نرم افزاری است برحسب پیکسل درصورتیکه ایلاستریتور نرم افزاری است به صورت برداری. این به این معنی است که در ایلاستریتور می توان یک عکس را بدون پیکسل سازی بی نهایت بزرگ کرد. این روش هنگام طراحی لوگو و پس زمینه هایی که در موشن گرافیک استفاده می شود بسیار مهم است.

4.نرم افزار پریمیر پرو

پریمیر پرو هم مانند نرم افزار های Adobe از Creative Cloud استفاده می کند. از زمانیکه در صنعت موشن گرافیک بحث در مورد این که کدام نرم افزار برای تألیف پروژه بهترین می باشد.نرم افزار های بسیاری هستند مانند Final Cut, Sony Vegas و Avid Media Composer که همگی برای تولید. یک پروژه ای در افتر افکت ساخته می شود. اما شرکت Adobe توانسته است با ترکیب افترافکت و پریمیر برای طراحان موشن گرافیک. کمک کند تا یک ویدیو با کیفیت تولید کنند.

5.نرم افزار Cinema 4D

زمان آن رسیده که خودتان را کامل کنید. مانند پنج انگشت دست با فتوشاپ,افترافکت, ایلاستریتور,پریمیر و هم اکنون وارد دنیای سه بعدی خواهیم شد. اکثر موشن گرافیست ها Cinema 4D را انتخاب می کنند. در مقایسه با سایر نرم افزار های مدلسازی سه بعدی مانند : Maya,3D Max,Blender این نرم افزار. محیط کاری و کاربر پسندی دارد. Cinema 4D بطور وسیعی در جهان موشن گرافیک. برای ساخت مدل، انیمیشن و ساخت افکت استفاده می شود. شما درهر جایی که هستین قطعاً میتونید استودیو هایی رو پیدا کنید که از Cinema 4D استفاده میکنن.

6.نرم افزار Adobe Animate and Moho

بسیاری از طراحان موشن گرافیک بصورت فریم به فریم و ایجاد الهام و ایده پردازی فعالیت خود. را در طراحی موشن گرافیک شروع می کنند. امروزه با توجه به پیشرفت تکنولوژی مجبور نیستید مانند انیمیشن ساز های گذشته یک میز برای طراحی انیمیشن داشته باشید. اما چند نرم افزار وجود دارد که به شما در این امر کمک خواهد کرد. ما در این قسمت نرم افزار Adobe Animate که قبلاً Flash بود را معرفی خواهیم کرد.

اگر تا حالا رویای رفتن به دنیای انیمیشن سازی را داشتید الان زمان آن رسیده که این نرم افزار را بررسی کنید.

7.نرم افزار  Nuke

نیوک نرم افزار حرفه ای می باشد که در بالاترین سطح کار طراحی موشن گرافیک استفاده می شود. نیوک نرم افزاری برای کامپوزیت عناصر سه بعدی و ویدیو با هم استفاده می شود. نیوک از سیستمی استفاده می کند که بسیار متفاوت از آنچه که در After Effects استفاده می کنید. این سیستم هنگام کاربر روی پروژه های بزرگ بسیار قدرتمند عمل می کند. نیوک و After Effects می توانند به راحتی در پروژه های مشابه کامپوزیت مورد استفاده قرار گیرند. اما در نرم افزار نیوک به طور خاص برای کاربر حرفه ای طراحی شده است.

8.نرم افزار Maya 

مایا یکی از بهترین نرم افزار های مدل سازی سه بعدی وانیمیشن سازی است. مایا به کاربران خود این امکان را می دهد تا اسکریپت هایی را که قابلیت کار Maya را گسترش. می دهند استفاده کنند. مایا  ابزاری است که تمام استودیو های بزرگ برای مدل سازی و انیمیشن سازی استفاده می کنند. بنابراین جای تعجب نیست که نمودار یادگیری کاملاً بصورت پیشرفت باشد. شما می توانید کل کار خود را در Cinema 4D بدون اینکه مایا را باز کنید به اتمام برسانید.

9.نرم افزار Syntheyes 

بهترین نرم افزار در زمینه Moving و Tracking در جهان Syntheyes  است. اگر بخواهید عناصر موشن گرافیک خود را با صحنه خود ترکیب کنید. هیچ چیز بهتر از این نرم افزار نیست. Syntheyes  یک برنامه شخص ثالث قدرتمند است که می تواند برای ترمیم فیلم های گرفته شده. مثل تکان های شدید، فیلم های 360 درجه و ایجاد پیش نمایش از آثار معماری مورد استفاده قرار گیرد.

10.نرم افزار Mocha AE

یکی از نرم افزار های فوق العاده برای ساخت موشن گرافیک Mocha AE است..Mocha یک سیستم مبتنی بر Tracking است ولی بصورت خیلی دقیق و حرفه ای تر. این باعث می شود Mocha یک نرم افزار بسیار قدرتمند برای علاقمندان و هنرمندان موشن گرافیک باشد.

Mochaبرای After Effects ساخته شده است. به این معنی که شما به راحتی میتوانید از After Effects برای Tracking کردن در یک نمای خود. به نرم افزار Mocha بروید و سپس با اطلاعات Tracking خود به افترافکت برگردید. این نرم افزار برای پروژه های تبلیغاتی و تجاری بسیار کاربردی و مفید است.

ساخت موشن گرافیک
شکل 2- نرم افزار Mocha AE
برای امتیاز به این نوشته کلیک کنید!
[کل: 0 میانگین: 0]

دیدگاه‌ خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

اسکرول به بالا